-0,3 oC 1,4 km/h 1019,1 hPa
 

 
 

Efektywna dystrybucja ciepła

2020-05-06

Miło nam poinformować, że realizowany przez OPEC-SYSTEM projekt „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” znalazł się wśród 25 inwestycji polskich samorządów nominowanych do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020.


Organizatorem konkursu Top Inwestycje Komunalne jest PortalSamorzadowy.pl. Celem konkursu jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Są to m.in. proekologiczne projekty antysmogowe oraz projekty z zakresu smart cities – inteligentnych miast. Podczas tegorocznej, dziewiątej edycji Rada Konsultacyjna wyłoni najlepsze inwestycje komunalne oddane do użytku w roku 2019. Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 zostaną uhonorowani podczas specjalnej debaty on-line, w ramach EEC Online, pod patronatem PortalSamorzadowy.pl.

Jedną z nominowanych inwestycji komunalnych jest projekt „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” realizowany w Grudziądzu na osiedlach Kopernika, Strzemięcin oraz w Mniszku w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Działanie1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. 


W ramach realizacji projektu w latach 2018-2019 zrealizowano modernizację sieci i wymianę węzłów cieplnych na osiedlu Kopernika oraz Strzemięcin. Obecnie trwa ostatni, trzeci etap projektu - przebudowa systemu ciepłowniczego w Mniszku, którego prace zakończą się 30 września 2020 roku.


Celem projektu „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” jest wzrost bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców Grudziądza. Dzięki wymianie sieci i węzłów cieplnych już dziś mieszkańcy osiedla Kopernika i Strzemięcin mogą cieszyć się w pełni zautomatyzowanym systemem ciepłowniczym przyjaznym grudziądzanom i środowisku.


Spodziewanym efektem inwestycji jest zmniejszenie strat ciepła podczas przesyłania i dystrybucji co przełoży się na poprawę jakość powietrza w mieście i zdrowie mieszkańców. Więcej na temat projektu i jego efektów znajduje się w zakładce Dofinansowanie projektów.


Niezależenie od werdyktu Rady Konsultacyjnej już dziś czytelnicy portalu mogą oddać swój głos poparcia na wybraną inwestycję. Głosowanie odbywa się na stronie PortalSamorzadowy.pl i potrwa do 13 maja br. do godz. 9:00.


Aby mieszkańcom Grudziądza żyło się lepiej.

Wiele serca i trudu wkładamy w realizację ważnych dla miasta inwestycji. Z powodzeniem pozyskujemy środki unijne na rozbudowę nowoczesnej infrastruktury miejskiej. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników nie boimy się stawiać czoła wyzwaniom tak rozległych i niełatwych inwestycji. Choć na co dzień nie widać naszej pracy, to zapewne użytkownicy ciepła systemowego odczuwają ją przez cały rok.


Serdecznie zachęcamy do głosowania na nasz projekt „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu”.