23,3 oC 3,2 km/h 1004,1 hPa
 

 
 

Czym jest ciepło systemowe?

Ciepło systemowe to jedna z podstawowych metod ogrzewania budynków i dostarczenia ciepłej wody. Ciepło systemowe to efektywny, bezpieczny, przyjazny środowisku produkt zapewniający ogrzewanie i ciepłą wodę w Twoim domu, biurze czy szkole. Dostarczany jest do budynków przez  miejskie systemy ciepłownicze, a następnie rozprowadzany za pomocą specjalnej instalacji do odbiorników ciepła i kranów.

 • Ciepło systemowe dla Grudziądza

  Ciepło systemowe dla Grudziądza
  wytwarzane jest w Elektrociepłowni przy ul. Droga Łąkowa. Następnie w postaci ciepłej wody o odpowiedniej temperaturze pokonuje kilometry rur tworzących sieć ciepłowniczą aby dotrzeć do Twojego domu umożliwiając ogrzewanie budynku. Kolejnym elementem systemu jest węzeł cieplny. Jego zadaniem jest przekazanie ciepła z wody krążącej w sieci do wody obecnej w instalacji grzewczej (odbiorczej) budynku, czyli inaczej podgrzanie wody znajdującej się w instalacji budynku. Węzły cieplne wyposażone są w systemy automatyki pogodowej, dzięki którym nie musisz martwić się o komfort w mieszkaniu bez względu na porę roku. Oprócz ogrzewania budynków, ten sam węzeł, wyposażony  w moduł ciepłej wody, zapewnia dostawę ciepłej wody na cele użytkowe.
  Dystrybucja ciepła systemowego w Grudziądzu - zobacz schemat
  Miejski system ciepłowniczy - czytaj więcej

 • Ekologiczny system

  Źródłem ciepła jest Elektrociepłownia Łąkowa należąca do OPEC-INEKO Sp. z o.o. Jest ona źródłem produkującym ciepło oraz energię elektryczną w jednym procesie technologicznym zwanym kogeneracją. Pozwala to na zmniejszenie emisji spalin, dwutlenku węgla i zaoszczędzenie paliwa w stosunku do produkcji w dwóch zakładach (ciepłowni i elektrowni).

  Ponadto w grudziądzkiej Elektrociepłowni część produkowanego ciepła systemowego i energii elektrycznej jest pozyskiwana ze spalania biomasy.

  Dzięki rygorystycznym normom, związanym z produkcją i dostawą, ciepło systemowe jest przyjazne dla miasta i pozwala na znaczące ograniczenie smogu, a powietrze, którym oddychamy jest zdecydowanie czystsze, bo nie narażone na tzw. niską emisję.
  Ograniczanie niskiej emisji w Grudziądzu - czytaj więcej
  Miasta bez smogu - czytaj więcej

 • Bezpieczne ogrzewanie

  Ciepło systemowe jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Dba o to, aby w twoim mieszkaniu zawsze było miło, bezpiecznie i ciepło. To całkowicie bezpieczny produkt. Nie musisz myśleć o zagrożeniach związanych z zatruciami i wybuchami, możesz zapomnieć także o dostawach paliwa i przeglądach technicznych. Dzięki temu masz czas na robienie rzeczy, na które właśnie masz ochotę. Ciesz się ciepłą stroną życia w mieście, a nam pozwól zająć się ogrzewaniem. Niech każdy robi to, na czym zna się najlepiej.


Z cie­pła syste­mowego

codzien­nie korzysta ponad 15 mln Pola­ków. To cał­ko­wi­cie bez­pieczny pro­dukt, zapew­nia­jący ogrze­wa­nie i cie­płą wodę, dostar­czany do budyn­ków przez sys­temy miej­skie. Ciepło systemowe jest bez­ob­słu­gowe, eko­no­miczne i dostępne przez cały rok.

Wszystko o cieple
  |  Więcej niż ciepło

Pytania?

Chętnie Państwu odpowiemy Dział Handlowy: tel. 56 45 06 162 lub 147 lub 134.

e-mail: system@opec.pl